· Ілля Добрий · ГДЗ · 2 хв. читати

13. Чим особливі магніти та навіщо вони потрібні?

А Рухайся за назвами предметів, які іноді спеціально виготовляють із магнітних матеріалів або навіть намагнічують. Познач свій шлях лінією.

  • гума на дверцятах холодильника
  • шкільна дошка
  • жало викрутки
  • замки для меблів
  • деталі магнітного конструктора

Б Вибери з наведеного переліку та познач усі магнітні матеріали.

Магнітними матеріалами є:

  • залізо
  • нікель
  • кобальт

2. Розглянь світлину. Два круглі маленькі сірі магніти між двома пальцями руки не торкаються один одного. Чому це відбувається?

Магніти не торкаються один одного, бо вони повернуті однойменними полюсами, які відштовхуються.

3. Розглянь світлини. Поясни, що відбувається.

На першій світлині магніт піднімає металеві цвяхи, бо вони містять залізо і притягуються до магніту, особливо до його полюсів, де сила найбільша.

На другій світлині два магніти і компас: магніти впливають на стрілку компаса, бо вона теж є маленьким магнітом. Коли піднести магніт до компаса, стрілка повертається до південного полюса магніту, оскільки різнойменні полюси притягуються, а однойменні — відштовхуються

4. Поклади у відкриту коробку різні дрібні предмети: сталеві та пластикові канцелярські скріпки, шматочки мідного та алюмінієвого дроту, корку та пластику. Якщо можна, додай залізні та мідні ошурки, дерев’яну тирсу. Розташуй на невеликій висоті над цими предметами сильний магніт. Опиши, що ти побачиш. Чи має значення, який із полюсів магніту ближчий до коробки?

Сталеві скріпки та залізні ошурки піднімуться до магніту або почнуть рухатися до нього, бо містять залізо і притягуються магнітом. Пластикові скріпки, шматочки мідного та алюмінієвого дроту, корок, пластик, мідні ошурки та дерев’яна тирса залишаться на місці — вони не реагують на магніт, бо не мають магнітних властивостей.

Який саме полюс магніту ближчий до коробки — не має значення для самих предметів, бо і північний, і південний полюси однаково притягують залізовмісні тіла. Але сила притягання буде найбільшою саме біля полюсів магніту.

5. Залізні скріпки опустили у склянку з водою. Як дістати їх із води, не намочивши рук?

Потрібно піднести до склянки сильний магніт — скріпки притягнуться до магніту й можна витягти їх з води, не намочивши рук.

6. Перед тобою дві купки солі. В одній із них заховані скріпки. Як дізнатися, у якій саме купці є скріпки, не торкаючись солі?

Потрібно піднести магніт до кожної купки солі. Там, де є скріпки, магніт притягне їх навіть через шар солі, і ти побачиш, як купка трохи підніметься або до магніту прилипнуть скріпки. У другій купці нічого не відбудеться, бо там немає металевих предметів.

Коментарі

Залишити відповідь:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься

Назад