· ГДЗ · 2 хв. читати
§59. Різноманітність ссавців. Першозвірі. Сумчасті. Комахоїдні. Рукокрилі. Гризуни - Балан
Чи можуть тварини однієї групи (комахоїдні, гризуни тощо) жити в різних середовищах існування?
Так, тварини однієї групи можуть жити в різних середовищах існування. Наприклад, комахоїдні можуть жити в наземному, ґрунтовому та водному середовищах. Також гризуни ведуть різний спосіб життя: підземний, деревний, напівводний тощо.
Чи зможе літати кажан уночі із зав’язаними очима? А вухами?
Кажан зможе літати із зав’язаними очима, оскільки орієнтується за допомогою ехолокації - виробляє звукові сигнали високої частоти й сприймає звуки, відбиті від перешкод. Але з зав’язаними вухами літати не зможе, бо саме через слух він орієнтується в просторі.
Поміркуйте
1. Першозвірі мають ознаки примітивної будови та відкладають яйця. Що дало змогу їм дожити до наших днів?
Першозвірі змогли дожити до наших днів завдяки своїй здатності пристосовуватись до умов середовища, а також через те, що вони мешкають в ізольованих регіонах, таких як Австралія та прилеглі острови, де менше хижаків і конкуренції з іншими видами ссавців.
2. Сумчасті в Австралії займають такі самі екологічні ніші у природі, як у нас плацентарні ссавці. Наведіть приклади таких пар за способом життя між плацентарними ссавцями і сумчастими.
Приклади пар за способом життя:
- Кенгуру - Олень: Обидва є рослиноїдними тваринами, які здатні до швидкого бігу і часто пасуться на відкритих просторах.
- Коала - Панда: Обидва живуть на деревах і живляться листям, зокрема листям евкаліпта для коал, а панди - бамбуковим листям.
- Водяний опосум - Бобер: Живуть поблизу водойм, здатні до плавання і будують гнізда.
- Сумчасті кроти - Кроти: Обидва види ведуть підземний спосіб життя та риють ходи
3. Уявіть, що гризунам дають лише м’яку їжу, і вони не гризуть. Як будуть рости їхні зуби за умови, що вони ростуть постійно?
Якщо гризуни не будуть гризти тверду їжу, їхні різці не будуть сточуватися і продовжать рости. Це може призвести до проблем із харчуванням і навіть травмування ротової порожнини через надмірне подовження зубів.