· ГДЗ · 2 хв. читати

§3. Для чого потрібно берегти біорізноманіття нашої планети - Балан

Визначте статус природоохоронних територій, зображених на монетах НБУ.

  1. Київський зоопарк - зоологічний парк загальнодержавного значення.
  2. “Асканія-Нова” - біосферний заповідник імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України. Це унікальний природоохоронний комплекс, що включає дендропарк, зоопарк просто неба та велику територію дикої природи.
  3. “Софіївка” - національний дендрологічний парк загальнодержавного значення.
  4. “Олешківські піски” - національний природний парк.
  5. “Холодний яр” - національний історико-культурний заповідник.

Поміркуйте

1. Дізнайтеся, чим відрізняються різні природоохоронні території одна від одної. У яких випадках доцільно створювати той чи інший природоохоронний об’єкт?

Природоохоронні території в Україні поділяються на такі основні категорії:

  1. Природні заповідники - території суворої охорони, де заборонена будь-яка господарська діяльність. Створюються для збереження унікальних природних комплексів у недоторканому стані.
  2. Біосферні заповідники - природоохоронні, науково-дослідні установи міжнародного значення, що створюються з метою збереження в природному стані найтиповіших природних комплексів біосфери
  3. Національні природні парки - території, де поєднується охорона природи з рекреаційною та просвітницькою діяльністю. Мають зони заповідного режиму, регульованої рекреації та господарського використання.
  4. Регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи - території, призначені для збереження окремих природних об’єктів чи комплексів. Мають менш суворий режим охорони порівняно із заповідниками.
  5. Ботанічні сади - для збереження колекцій рослин.

Доцільність створення різних природоохоронних об’єктів

Природні заповідники доцільно створювати для збереження унікальних, еталонних чи типових природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу.

Біосферні заповідники створюються у випадках, коли територія має міжнародне значення і відповідає критеріям програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”.

Національні парки створюють на територіях, цінних як з природоохоронної, так і з рекреаційної та культурно-освітньої. Вони покликані зберігати природу й одночасно сприяти екологічному туризму та просвітництву.

Регіональні парки, заказники, пам’ятки природи створюються для охорони окремих цінних природних об’єктів чи невеликих територій на регіональному, чи місцевому рівні.

З. Складіть план дій щодо власної агентності у збереженні найближчого до вас навколишнього середовища

Для збереження навколишнього середовища важливо вживати заходів, спрямованих на охорону природи та рідкісних видів. Це може включати участь у природоохоронних проектах, підтримку ініціатив з відновлення природних середовищ, обмеження діяльності, що шкодить природі, та розповсюдження інформації про важливість збереження біорізноманіття. Також можна долучитися до діяльності екологічних організацій, таких як WWF-Україна, які надають рекомендації щодо допомоги пораненим диким тваринам

Назад